Asus Bellek Ram

Asus Ram, Asus Laptop Ram, Notebook Ram, 1gb, 2gb, 2gb, 4gb, 6,gb, 8 gb, 12 gb, 16gb Ram çeşitleri

Asus Laptop ve Masaüstü bilgisayar ram, Bellekleri sürekli stoklarımızda olup teknisyen arkadaşlarımız tarafından kısa sürelerde takılarak gerekli ayarlamalar yapılır.

Asus Laptop Ram Değişimi

Hız ve performans için çoğu zaman Asus notebook kullanıcıları Ram miktarını yetersiz bulabilir. Böyle bir durumda Asus Laptop Ram kapasitesini arttırmak isteyebilir. Asus Teknik Servisimizde Ram Yükseltme işlemleri yapılmaktadır.

Kişilerin ihtiyaç ve tercihleri haricinde notebook marka ve modeli de ram miktarını arttırmak konusunda etkili unsurlardan bazılarıdır.

Asus Notebook Ram     

32 ve 64 Bit işletim sistemine Ram takmak? 32 bit işletim sistemine sahip bir notebook sahibi iseniz yükseltebileceğiniz ram miktarı sadece 3 GB olacaktır. Bu durum 64 işletim sistemlerinde çok daha farklıdır. 64 işletim sistemlerinin en büyük özelliği 32 GB’a kadar ram arttırma kapasitelerinin olmasıdır.

İşletim sisteminizin desteklediği ram miktarı öğrenildikten sonra dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta notebook ana kartınızın destekleyeceği ram miktarıdır.

Asus laptopa hangi Ram takılır? Yani yükseltmek isteyeceğiniz ram miktarını, ana kartınızın desteklememesi halinde Asus Laptop ram arttırma işlemini gerçekleştirmeniz mümkün olmayacaktır.

Örneğin notebook ana kartınızın ram frekansı 1024 MHZ olsun. Sizin notebookunuza ekleyeceğiniz Ram’in maksimum frekansı 1024 MHZ olmak zorundadır. Bu frekansın üzerindeki Ram’ler bilgisayarınıza takılamayacaktır. Daha düşük frekanslarda Ram eklemenin ise bilgisayarınızın sistemine hiçbir sakıncası dokunmayacaktır.

Asus Laptop RamAsus Bilgisayar ram değişimi? sırasında marka ve model tercihleri bilgisayarınızın performansını doğrudan etkileyecek unsurlardır. Bilgisayarınızda mevcut olan Ram’e ek olarak bir Ram daha eklemek istiyorsanız kesinlikle aynı modelde bir Ram eklemenizde büyük fayda vardır.

Sisteminizin uyumlu ve hızlı bir şekilde çalışabilmesi için ekleyeceğiniz Ram’in mevcut Ram’inizle de aynı frekansta olması gerekmektedir.

        

Asus Bilgisayar RamNotebook ram değişimi nasıl Yapılır? genellikle teknik servislerde yapılmaktadır. Bazı kullanıcılar, yeterince bilgi sahibi olmadan kendi belirledikleri Ram’i notebooklarına takmaya çalışırlar. Bu son derece yanlıştır. Yukarıda da belirttiğimiz gibi Asus Ram değişimi bilgi ve araştırma gerektiren bir işlemdir. Bu işlemin notebooklar ve ram hakkında yüksek teknik bilgiye sahip kişiler tarafından yapılması gerekmektedir.

Ayrıca eğer Laptop garanti kapsamı devam ediyorsa bu hakkınızın sona ermemesi için kesinlikle kendinizin müdahale etmemesi gerekir. Bırakın bu işlemi uzmanları yapsın.